Staff

Headteacher: Mr Gavin MacGregor
Deputy Headteacher: Ms Dena Lawrence & Ms Helen Yearnshire

NURSERY
Red Class, Enoho Okoro (Teacher), Catherine Morti (Nursery Nurse), Reefa Hussain (Teaching Assistant)
Blue Class, Sharon Ormsby (Teacher),  Saleha Begum (Nursery Nurse), Debbie Taunton (Teaching Assistant)
Teaching Assistants (Part-time): Asma Miah
RECEPTION
Purple Class, Isy Malik
Green Class, Rasheada Khan
Orange Class, Tania Begum
Nursery Nurse (Part-time): Ellen Spicer
Teaching Assistants: Bashira Rahman, Lorraine Daniels, Kalpona Begum
YEAR 1
1AR, Allison Redman
1PG, Paul Greengrass
1SK, Sylwia Krzyzynska
Teaching Assistants: Queenie Lowe, Wahida Miah, Anna Gunnarson
YEAR 2
2AA, Anjum Ahmed
2HB, Harpiya Bhachoo
2NW, Natalie Wireko
Teaching Assistants: Sreekala Pillai, Shirley Wadhani, Rose Watson
EYFS, YEAR 1 and 2 Acting Assistant Head Teacher: Ashfiya Bobat
YEAR 3
3RC, Rebecca Colkett
3KB, Kimberley Burgess
3PM, Paul Marshall
Teaching Assistant: Sarasvady Segrane
YEAR 4
4TP, Tracy Peters
4ZR, Zara Rehman
4AS, Alaa Saleh
Teaching Assistant: Rachel England
YEAR 5
5DL, David Lennon
5MD, Michelle Daniel
5LV, Liezel Van Schalkwyk
Teaching Assistant:  Jacinta Smart
YEAR 6
6TB, Tania Baldwin
6CW, Christine Wolstenholme
6LT, Lucy Tripp
Teaching Assistant: Nusrat Abdul Khalique
YEAR 3, 4, 5 and 6 Assistant Head Teacher: Kirsty Crozier

 

Bethany Watson Creative Arts PPA
Daryl Permaul PE PPA
Gill Dubock Music PPA, Community Involvement  
Siladevi Chawda EAL
Fatima Lulat KS1 Support
Garry Crompton Assistant Head Teacher (Year 5 and 6 Support)

 

Learning Support Assistants (Full Time)
Angela Bannister, Joan Bogle, Tamara Gayrall, Zulekha Ali, Marie Waller, Gurdip Virdee, Daphne Williams, Marjorie Watson, Katherine Martinez
Learning Support Assistants (Part Time)
Wasima Choudhury, Corline Lawrence, Melanie Simpson, Georgina Simmons, Atika Bousetta, Shaheen Shabir
Cover Supervisors
Rukea Khanom, Tania Islam, Adrian Monk

 

Senco – Emma Jokhan / Naima Ahmed
Attendance Officer– Surinder Mahil
Family Support Worker – Lynn Daniel
  School Business Manager – Esther Blake
School Office Manager – Jennifer Parillon
Administration Staff – Monica Ambersley, Tasneem Khan
Resource Assistant – Ferdinand Vengadaradje
Welfare Assistant – Dee Fenton
ICT Technician – Abdul Salam
Midday Supervisors – Angela Bannister, Husnara Khatum, Nazma Begum, Sofia Begum,
Syfia Khanam, Carol Larkin, Debbie Peryer
Site Supervisor – Terry Wilson