In Year Admission (Română)

 

Inscrierile in timpul anului scolar

Staful, membrii consilului precum si toti copiii de la Scoala Primara Southern Road, va invita sa aplicati pentru un loc la scoala noastra. Pentru acest lucru, trebuie sa urmati procedura corecta de inscriere conform varstei copilului.

Scoala noastra este administrata de catre primaria orasului Newham din Londra. Ceea ce inseamna ca ei se ocupa de acest proces de admitere. Toate inscrierile pentru aceasta scoala, trebuiesc facute prin intermediul lor si nu direct la scoala.

Daca o familie ajunge in Newham in timpul anului scolar si copilul are nevoie de un loc la scoala, trebuie sa completeze un formular pentru inscrierea in timpul anului scolar, specificand acolo preferintele scolilor.

In decurs de 10 zile, ar trebui sa primeasca un loc la scoala.

Puteti gasi aici  formularul pentru inscrierea in timpul anului scolar in Newham.